Przejdź do treści

Granitowe sprawy sercowe. Walentynki 2021

Granitowe serce na dłoni
My do Was z sercem na dłoni

Z Granitowego Serca Polski

Serce – od wieków symbol zakochanych. Serce z granitu – od zawsze specjalność Granitowej Galerii. W biżuterii, breloczkach do kluczy, magnesach. W GG w kamiennych serduszkach można wybierać do woli, ale nie dajcie się zwieść, że skoro ich aż tyle, to jest to niewiele warta masowa sieczka. W kamienne serca naprawdę wkładamy całe serce 😊

Nasze przygotowania do Walentynek zaczynamy już od początku roku. Niby sporo czasu i to tylko takie tam serduszka, drobiazgi, maleństwa – dwie minuty roboty… No fakt – maleństwa… Te z drobnoziarnistych granitów, jak np. Szwed czy Strzelin, to jeszcze ok, ale już nasz rodzimy Strzegom… Ech do takich drobiazgów niewdzięczne to, że szkoda gadać. Krawędzi i dzióbków takie serce za cholerę nie chce trzymać, wyrywa kawałki, przy wierceniu pęka. No ale jakże nasze strzegomskie złoto odpuścić? Wszak w Granitowym Sercu Polski działamy, stąd cała przygoda się zaczęła… Nie ma się co rozczulać, dwie minutki zawsze się znajdą. Bierzemy się do pracy 😊

Rysunek - mężczyźni zastanawiają się co z kawałka kamienia można zrobić
„Mam pomysła!”

Jak to robimy?

2 minuty wystarczą, żeby odciąć cieniutki plasterek kamienia – taki na max 5mm. Ten cieniutki plasterek delikatnie podkładamy pod maszynkę i zręcznym ruchem wycinamy jedną połówkę, obracamy, później drugą. Jeszcze tylko szpic na dole ładnie dociągnąć, od góry dopracować idealne wcięcie. Dla wprawionego fachowca – dwie minutki i gotowe! Jest piękne! Tylko przy tym wycinaniu ostrożnie z palcami – manicure robimy w salonie piękności! Ale na szczęście palce wszystkie całe i pierwsze serce gotowe!

Wycinanie na maszynie kamiennych serduszek
Wycinamy serduszka

Robimy następne! Oooo!? To trochę mniejsze wyszło! A kolejne większe! To ma lewą połówkę ciut większą, tamto pękate, to zdecydowanie smuklejsze… Matko! Co za cudaki! Każde serce inne?! Bingo! To jest to! Nie ma dwóch takich samych serc! Ale uwierzcie – każde znajdzie swojego właściciela! Każdemu inne wpadnie w oko, inne przypadnie do serca! A my dla każdego wyciętego serca znajdziemy inne zastosowanie – te najmniejsze do naszyjników, bransoletek. Tak przy okazji – najmniejsze serduszko z granitu jakie udało nam się zrobić miało zaledwie 5mm! Troszkę większe serduszka znajdą swoje zastosowanie w breloczkach, z największych zrobimy magnesy.

Kolorowe kamienne serduszka.
Kamienne serduszka – do wyboru, do koloru

Serce – symbol miłości, idealny prezent dla zakochanych. Jest dowodem naszych intencji, uczuć. Obdarowany czy obdarowana od razu wie co nam w duszy gra. Dostaniesz taki naszyjnik z sercem, breloczek czy magnes i nie ma opcji – nigdy nie zastanawiasz się jakie darczyńca ma wobec Ciebie zamiary. KOCHA i kropka.

Naszyjnik i bransoletka z sercem z kamienia na rzemieniu
Dla Ukochanej – granitowe serce na rzemyku

No ale zdradzę co my dalej z tymi sercami robimy. Kiedy już kamienne wycinanki mamy za sobą, wszystkie je razem do kociołka 😀 A ten wciąż kręci się, kotłuje, bulgocze… Każdego dnia o świcie, delikatnie wyjmujemy je z jednego kotła i przekładamy do innego, później do kolejnego i kolejnego, a w każdym razem z naszymi sercami inne magiczne substancje się kotłują. I tak przez okrągły tydzień. Ale nie obawiajcie się, nie warzymy w tych kociołkach magicznych eliksirów! Kamienne serduszka z Granitowej Galerii, które później podarujecie ukochanej osobie są czyste jak łza, naturalne, wolne od magii, bez żadnych sił nieczystych. Siłą jest tylko Wasze uczucie, z którym je komuś podarujecie. Dzięki tym kociołkom nasze wycięte z kamienia, pierwotnie szorstkie i ostre serca, stają się gładziutkie, delikatne, cudowne w dotyku. Umieszczone w naszyjniku idealnie wkomponują się w zmysłowy dekolt Twojej kobiety, a breloczek z sercem zawsze będzie przyjemny w dotyku dla wrażliwych dłoni Twojego mężczyzny.

Dziewczyna z naszyjnikiem w dłoniach. Kamienne serduszka na srebrnym łańcuszku
Naszyjnik z serduszkami dla NIEJ

Granitowe serce w biżuterii? To naprawdę dobry pomysł!

Tak… nasze serca mają już całkiem niezły kształt, przyjemną powierzchnię, więc my teraz każde jedno bierzemy w ręce i wiercimy. Dwie minutki i ma dziurkę! Teraz zastanówmy się czy przewleczemy przez nią łańcuszek, rzemyk, sznurek. Wykonane przez nas granitowe serduszka doskonale nadają się do biżuterii – są maleńkie, delikatne i co najważniejsze, a co wywołuje najwięcej obaw – wcale nie są ciężkie i zimne! Koniecznie sprawdźcie! Kolekcje biżuterii z sercem są różne od mniej zobowiązujących, codziennych, po bardziej okazałe, ze srebrem na większe wyjścia. Niejeden wieczór nam mija zanim wszystkie granitowe serduszka znajdą swoje miejsce.

Srebrne zawieszki z granitowym serduszkiem
Każde serce inne. Każde wyjątkowe.

Każdy znajdzie swoją połówkę 🙂

Czasem wchodzimy na wyższy level – wycięte serduszka najpierw łamiemy, a dopiero później polerujemy. Pamiętajcie, że każde jest ręcznie wycięte, więc ma inny kształt, a teraz jeszcze każde złamie się inaczej. No i przez tydzień rozłączeni turlają się w tych kociołkach, może co jakiś czas wpadną na siebie, a może nie. Dość powiedzieć, że po tygodniu próbujemy te pary połączyć. Jak puzzle 😀  Nie ma dwóch takich samych serc, takich samych połówek i tylko dokładnie te dwie pasują do siebie. Kiedy już to się uda, w sklepie zjawiają się nasi klienci i wybierają swoje serce. Jedną połówkę nosi ON, drugą ONA. Czy to będzie naszyjnik czy breloczek do ICH domu? Które z serc będzie dla nich idealne? To już im pozostawiamy. Serca są niepowtarzalne, a oni muszą znaleźć swoje dwie połówki.

Rozsypane połówki granitowych serc.
Znajdź drugą połówkę 😉

Powstawanie granitowej biżuterii to praca wymagająca, ale kochamy to co robimy. W tworzenie kamiennych serduszek wkładamy całe serce, dużo energii i mnóstwo cierpliwości. Niech Wam się więc kamienne serce nie kojarzy tylko z twardym nieugiętym, nieustępliwym i zimnym. Niech będzie oznaką Waszej miłości – mocnej, głębokiej i trwałej  jak kamień.

Serce z kamienia

Z naszego sklepu: PREZENTY NA WALENTYNKI

6 komentarzy do “Granitowe sprawy sercowe. Walentynki 2021”

  1. Pomyśleć, że jeszcze 10 lat temu nie istniało hasło Granitowe Serce Polski i (poza wazonami), nie były dostępne żadne granitowe gadżety w Strzegomiu. A o biżuterii to się chyba nawet nikomu nie śniło! Fajnie, że ta luka została zapełniona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *