Przejdź do treści

Dolnośląskie bogactwo

Nasze produkty – dolnośląskie bogactwo

Jeszcze nie tak dawno zachwycaliśmy się wszystkim co europejskie, światowe. Cieszyliśmy się, że możemy kupić to samo, co mieszkaniec każdego innego kraju. Brak ograniczeń to poczucie wolności i cudownie, że mamy taki wybór.

Na szczęście po zachłyśnięciu się wielkim światem, brakiem granic i łatwą dostępnością wszystkiego przychodzi refleksja – a może to niekoniecznie jest wszystko, czego nam trzeba… Może jednak warto zrobić ukłon w stronę naszej małej ojczyzny? Może to co nasze, trochę zapomniane, ma znacznie większą wartość niż nam się pozornie wydaje…?

Zaczęły się pojawiać pierwsze certyfikaty lokalnych produktów. Początkowo dotyczyły głównie produktów spożywczych – pierogi, nalewki, lokalne przysmaki – one dziś już są oczywistością, a z czasem uwagę zaczęły przykuwać nie tylko konkretne produkty ale również lokalne rzemiosło czy zapomniane często zawody. Hasło: dobre bo polskie okazało się świetnym wabikiem reklamowym.

Lista produktów i rzemiosł wciąż się wydłuża i powinniśmy się z tego cieszyć. Powinniśmy się również tym chwalić. Niejednokrotnie bowiem to właśnie one są tym, co wyróżnia region, co w dane miejsce przyciąga turystów – tych, dla których lokalność jest prawdziwą atrakcją, a czasem wręcz zaskakującą egzotyką.

Cieszymy się, że postawiliśmy pierwszy krok na drodze do tego, by kamień i kamieniarstwo było również postrzegane w takich kategoriach. Kilkusetletnie granitowe dziedzictwo Strzegomia na pewno na to zasługuje. Dlatego chwalimy się, że potwierdzając autentyczność i lokalność naszych wyrobów, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wyraził zgodę na to, abyśmy mogli naszą granitową biżuterię i galanterię znakować logo Dolnego Śląska.

2 komentarze do “Dolnośląskie bogactwo”

  1. Świetna inicjatywa! Patrzenie na granit tylko przez pryzmat kruszywa, kostki brukowej czy krawężnika jest krzywdzące dla tego pięknego materiału.

    1. To prawda – materiał wyjątkowy i mamy nadzieję, że pomysły na jego niestandardowe wykorzystanie szybko nam się nie skończą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *